Dziwny problem ze sprzęgłem.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • polux
    Classic
    • 2010
    • 1

    Dziwny problem ze sprzęgłem.

    domisnis, no no prawie na cmentarz Cię tylko zabrać....
  • Szczep
    Classic
    • 2008
    • 24

    #2
    Dziwny problem ze sprzęgłem.

    Przeczytałem chyba wszystkie wątki ze słowem sprżegło w tle i nie znalazłem nic co by mi pomogłe więć zakładam temat. Sprawa ma się tak:

    - dziś zauważyłem w trakcie jazdy że sprzęgło nagle zaczęło słabiej brać
    - po kilku minutach miałem wrażenie że problem zniknął
    - postawiłem auto na kilka godzin i gdy wieczorkiem wybrałem się odstawić je na parking strzezony zauważyłem że a) sprzęgło ponownie słabiej bierze b) przy powolnym puszczaniu sprzęgła, przy końcu zwalniania pedału słychać dleikatne zgrzytanie

    Auto ma 17 tyś przebiegu i jest to 01 z 2004 r [auto było bardzo mało używane przez 4 lata]. Co ciekawe na 4 tys. poprzendi wlascicel miał wymianę sprżegła w ramach gwarancji.

    Jeśli świta Wam co to może być bardzo proszę o wskazówki.

    Komentarz

    • dees
      Ambiente
      • 2008
      • 217

      #3
      Miałem prawie taki sam przypadek, przyczyną było pęknięcie sprężyny sprzęgła
      (słoneczka) w dwóch miejscach.
      pzdr. S D.
      pryncypal

      Komentarz

      • to5mek
        Drive
        • 2010
        • 51

        #4
        Witam

        Ja też mam teraz podobny problem. Kiedy przy włączonym silniku na biegu jałowym wciskam sprzęgło to pod koniec słychać zgrzytanie. Kiedy wcisnę sprzęgło do końca to zgrzytanie ustaje. Dodatkowo u mnie występuje jeszcze coś takiego, że przy ruszaniu z jednyki kiedy chcę zmienić bieg na dwójkę to nie mogę wyrzucić jedynki. Mam wrażenie jakby coś blokowało, przytrzymywało jedynkę. Muszę wtedy odpuścić i jeszcze raz wcisnąć sprzęgło wtedy jest ok.

        Szczep jestem ciekawy co okazało się u ciebie ? Czy było to pęknięcie sprężyny sprzęgła jak pisał dess ?
        to5mek

        Komentarz

        Pracuję...